Patronat medialny


 


 

Tylko tydzień został do arcyciekawie zapowiadającej się walki Krzysztofa Głowackiego z Mairisem Briedisem w półfinale turnieju World Boxing Super Series. Stawką pojedynku będą dwa mistrzowskie pasy federacji WBO i WBC w wadze junior ciężkiej. Transmisja gali w sobotę 15 czerwca od 21:15 w TVP Sport.

Głowacki zakończył sparingi w ostatni piątek, teraz pozostało już tylko łapanie świeżości. Do Rygi wyleci w poniedziałek, razem z trenerami Fiodorem Łapinem, Pawełem Gasserem i Andrzejem Wawrzykiem.

- Andrzej to taki nasz talizman, który był na wszystkich walkach Krzyśka. Do Chicago na ćwierćfinał z Maksimem Własowem też poleciał na kilka dni. Jak tylko przychodzi do rezerwacji biletów, to zawsze jest na liście - mówi Jacek Szelągowski, wiceprezes zarządu Knockout Promotions.

W Rydze Głowacki na nudę narzekać nie będzie. Na wtorek zaplanowano trening medialny, na środę konferencję prasową, a na piątek ceremonię ważenia. Bohaterowie walki wieczoru zostaną zważeni także w dniu walki.

- My jesteśmy tylko gośćmi, organizatorzy zadbali o wszystko. Krzysiek nie gwiazdorzy, nie miał żadnych dodatkowych wymagań czy żądań. Jest w niesamowitej formie i jego myśli krążą tylko wokół sobotniej walki - zakończył Szelągowski.

Pełna treść artykułu na Tvpsport.pl >>