Patronat medialny


 


Już w sobotę Krzysztof Głowacki przystąpi do najważniejszej walki w karierze. W Rydze skrzyżuje pięści z bohaterem narodowym, Mairisem Briedisem, a w stawce pasy mistrza świata WBO i WBC. Łotysz był odznaczany przez prezydenta, poza trofeami sportowymi zdobywał również... Medal Honoru. Właściwie cały naród wierzy w jego zwycięstwo. Transmisja gali 15 czerwca od 21:15 w TVP Sport. Retransmisja od 0:05 również w TVP1.

Briedis uznawany jest za jedną z największych gwiazd sportu na Łotwie. W 2017 roku stał się pierwszym w historii tego kraju zawodowym mistrzem świata, pokonując w Niemczech Marco Hucka. Tytułu WBC bronił przed swoją publicznością, rozprawiając się z Mike'em Perezem. Jedynego pogromcę znalazł dopiero w półfinale World Boxing Super Series, ulegając na punkty wspaniałemu Ołeksandrowi Usykowi.

Sławę zawdzięcza jednak nie tylko osiągnięciom sportowym. Do dzisiaj pracuje w policji, wykonując specjalistyczne zadania owiane tajemnicą. Otrzymywał najwyższe odznaczenia od głowy państwa, w tym także Medal Honoru za dbanie o bezpieczeństwo kraju.

Wiara łotewskich kibiców w sobotni triumf jest ogromna. W jednej z ankiet przeprowadzonych przez tamtejszą telewizję zaledwie 5 procent wskazała na triumf Głowackiego. Patriotycznych głosów z pewnością było wiele. Zainteresowanie jest na tyle duże, że nie powinno być problemów z wypełnieniem Riga Arena, która może pomieścić blisko 15 tysięcy widzów. Na Łotwie pojedynek będzie pokazany w płatnym systemie Pay-Per-View – by uzyskać dostęp trzeba zapłacić 10 euro.

Pełna treść artykułu na Tvpsport.pl >>