Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny

W sobotni wieczór Krzysztof Głowacki może stać się drugim w historii polskiego zawodowego boksu zunifikowanym mistrzem świata. Wcześniej dokonał tego jedynie Dariusz Michalczewski. Polak w Rydze zmierzy się z łotewskim bohaterem narodowym, Mairisem Briedisem. Zwycięzca zgarnie pasy dwóch federacji w kategorii junior ciężkiej – WBC i WBO. Wywalczy również awans do finału prestiżowego turnieju o puchar Muhammada Alego. Transmisja 15 czerwca od 21:15 w TVP Sport.

W ubiegłym tygodniu Głowacki został uznany pełnoprawnym mistrzem świata World Boxing Organization. Wcześniej posiadał tymczasowy pas po triumfie w Chicago nad Maksimem Własowem w ćwierćfinale World Boxing Super Series. Po definitywnym przejściu do kategorii ciężkiej Ołeksandra Usyka – pierwszego triumfatora WBSS – tytuły zostały oswobodzone. Dlatego w stawce sobotniej potyczki znajdzie się również skalp World Boxing Council.

Głowacki smak mistrzostwa poznał w 2015 roku, gdy w amerykańskim Prudential Center znokautował w wielkim stylu Marco Hucka.Pas stracił rok później na rzecz wspomnianego Usyka.

Zwycięzca potyczki na Łotwie zostanie tym samym podwójnym czempionem. W historii polskiego zawodowstwa jedynie Dariusz Michalczewski zdołał złączyć pasy – w 1997 roku po pokonaniu Virgila Hilla był w posiadaniu aż trzech trofeów (IBF, WBO i WBA).