Patronat medialny


 


Zaskakujący wpis opublikował na Twitterze Mauricio Sulaiman. Szef World Boxing Council poinformował, że wycofuje pas WBC wagi junior ciężkiej z zaplanowanej na dzisiejszy wieczór walki Krzysztofa Głowackiego (33-1, 19 KO) z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO). Pojedynek będzie główną atrakcją półfinałowej gali turnieju World Boxing Super Series, z którego organizatorami Sulaiman popadł najwyraźniej w ostatnich godzinach w jakiś konflikt 

"WBC wycofuje się z sankcjonowana walki Głowacki - Briedis. Administratorzy WBSS zlekceważyli przepisy i zasady regulaminu WBC. Federacja WBC mocno rozważy dalszą współpracę z WBSS podczas trwania drugiego sezonu. Decyzja zostanie ogłoszona wkrótce." - napisał Sulaiman. 

Prezydent WBC nie poinformował szczegółowo, co stoi za jego decyzją (prawdopodobnie chodzi o wysokość opłaty sankcyjnej na rzecz organizacji), niespodziewaną tym bardziej, że jeszcze na wczorajszym ważeniu obecny był reprezentant federacji Bob Logist.

Warto zaznaczyć, że nawet jeśli Sulaiman pozostanie w swoim postanowieniu do czasu rozpoczęcia dzisiejszego pojedynku, stawką starcia Głowacki - Briedis nadal będzie tytuł mistrza świata - federacji WBO.