Patronat medialny


 


Echa sobotniego skandalu w walce Krzysztofa Głowackiego (33-1, 19 KO) z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO) nadal wybrzmiewają w bokserskich mediach na całym świecie. Osobny artykuł w internetowym wydaniu magazynu "The Ring" poświęcił sobotniemu pojedynkowi Anson Wainwright. 

Dziennikarz "Biblii Boksu" skrytykował postawę sędziego ringowego Roberta Byrda, który najpierw zachował się źle po uderzeniu łokciem, którym Briedis powalił na matę Głowackiego, a później przedłużył rundę o blisko w 10 sekund, podczas których Polak zaliczył nokdaun. 

"To był jeden z najgorszych wieczorów w karierze Roberta Byrda. Prawdopodobnie najgorszy." - ocenił ekspert "The Ring".

Wainwright w swoim tekście przytoczył też wypowiedzi rozczarowanego obrotem spraw Głowackiego i promotora polskiego pięściarza Andrzeja Wasilewskiego, który zgodnie z wcześniejszą deklaracją zabiega aktualnie oficjalną drogą o unieważnieniu wyniku feralnego boju. 

"Turniej WBSS w kategorii junior ciężkiej nie będzie miał właściwej legitymizacji, jeśli wynik tej walki się utrzyma. Na turnieju pozostaje poważna skaza z powodu tego skandalicznego pojedynku." - dodał później w osobnym komentarzy dziennikarz "Biblii Boksu".