Patronat medialny


 


Federacja WBO oficjalnie wyznaczyła Lawrence'a Okolie (14-0, 11 KO) do walki z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) o wakujący tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej. Decyzja została podjęta jednogłośnie przez komitet wykonawczy World Boxing Organization podczas odbywającego się w Tokio konwentu federacji.

WBO wkrótce poinformuje mailowo obozy pięściarzy o swojej decyzji. Przedstawiciele Polaka i Brytyjczyka otrzymają 15 dni na negocjacje w sprawie organizacji walki. Jeśli nie zostanie wypracowane porozumienie, WBO wyznaczy datę przetargu, który wyłoni organizatora walki. Tradycyjnie w przypadku walk mistrzowskich WBO, minimalna kwota, z którą można przystąpić do przetargu to 300 tys. dolarów.

Dla Głowackiego będzie to powrót na ring po czerwcowej walce z Mairisem Briedisem, która zakończyła się w skandalicznych okolicznościach. Okolie ostatni raz boksował w październiku, kiedy to wygrał z Yvesem Ngabu i sięgnął po tytuł mistrza Europy. Brytyjczyk niedawno został wyrzucony z rankingu federacji WBC za unikanie testów antydopingowych.