Patronat medialny


 


Federacja WBO opublikowała nowy ranking. Znalazły się w nim cztery polskie nazwiska. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem pozostaje Krzysztof Głowacki, który lideruje zestawieniu kategorii junior ciężkiej.

Pięściarz grupy KnockOut Promotios wiosną zaboksuje o mistrzostwo świata tej organizacji z drugim w rankingu Lawrencem Okoliem. Szczegóły tego pojedynku nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, chociaż mówi się o walce w marcu lub kwietniu na terenie USA.

Na wysokie trzecie miejsce w rankingu WBO wagi ciężkiej awansował Adam Kownacki. Polak w porównaniu z poprzednim miesiącem wyprzedził Anthony'ego Joshuę i Tysona Fury'ego, którzy z rankingu World Boxing Organization zostali usunięci ze względów proceduralnych. Joshua zdobył mistrzowski pas, zaś Fury wkrótce będzie boksował o tytuł federacji WBC. Co ciekawe, poprzedni czempion WBO - Andy Ruiz Jr, znalazł się tuż za plecami Kownackiego i zajmuje czwartą pozycję.

W rankingu WBO znajdują się także Michał Cieślak, który jest ósmy w kategorii junior ciężkiej oraz Robert Parzęczewski, który także zajmuje ósmą pozycję, ale w zestawieniu wagi półciężkiej.