Patronat medialny


 


28 marca podczas gali organizowanej w Chicago może dojść do dwóch walk o mistrzostwo świata z udziałem polskich pięściarzy - poinformował Eddie Hearn, właściciel grupy Matchroom. W tym terminie mają odbyć się walki Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) z Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO) oraz Kamila Szeremety (21-0, 5 KO) z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO).

Stawką pierwszego pojedynku będzie wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej, zaś Gołowkin będzie w starciu z Polakiem bronił pasa mistrza świata IBF kategorii średniej. Terminy obu walk nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone. 

- Data obu walk zależy od Gołowkina. Jego starcie z Szeremetą będzie walką wieczoru, a pojedynek Głowackiego z Okoliem to idealna walka na tę galę. Nie mamy jednak jeszcze potwierdzenia, czy Gołowkin będzie w tym terminie boksował - tłumaczy Hearn.

Szeremeta i Głowacki rozpoczęli już przygotowania do mistrzowskich pojedynków. Wkrótce pięściarze wraz z trenerem Fiodorem Łapinem udadzą się na obóz przygotowawczy do Hiszpanii.