Patronat medialny


 


Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) jest przekonany, że wygra z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) i zdobędzie wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej. Pojedynek Brytyjczyka z Polakiem może odbyć się pod koniec marca na gali organizowanej w Chicago.

- Niektórzy pomyślą, że jest zbyt wcześnie dla mnie na taki pojedynek. Ja nie potrzebuję zbierać doświadczenia, ponieważ wiem, że sobie poradzę. Tak było zawsze w mojej karierze. Stawałem szybko przed coraz większymi wyzwaniami i radziłem sobie. Znajdowałem drogę do zwycięstwa i tak będzie tym razem - przekonuje Okolie.

- Wygram z Głowackim i będę mistrzem świata. To jednak nie spełnia moich ambicji. Od razu będę naciskał mojego promotora Eddiego Hearna, żeby zorganizował mi walki unifikacyjne. Chcę być niekwestionowanym mistrzem świata wagi junior ciężkiej już w 2020 roku. Wiem, że jestem na to gotowy - mówi 27-latek.

Mierzący 196 cm Brytyjczyk na zawodowych ringach boksuje od 2017 roku. Do tej pory Okolie był mistrzem Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Brytyjskiej, a w ostatnim występie sięgnął po pas mistrza Europy. Ostatni pojedynek Anglik stoczył w październiku.