Patronat medialny


 


Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) zapowiedział, że przed walką z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) czeka go najdłuższy obóz treningowy w zawodowej karierze. Pojedynek pięściarzy o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej ma odbyć się 28 marca w Chicago, jednak oficjalnie tego terminu jeszcze nie potwierdzono.

- To na pewno będzie największe wyzwanie w mojej karierze. Oglądam walki Głowackiego od kiedy tylko dowiedziałem się, że on będzie moim kolejnym rywalem. Oczywiście wcześniej go znałem, ale teraz analizuję je szczegółowo. To świetny pięściarz, ale wierzę, że mogę z nim wygrać - mówi Brytyjczyk.

27-latek jest aktualnie mistrzem Europy w limicie do 90,7 kg. Przed przystąpieniem do walki z Głowackim, pięściarz z Wysp Brytyjskich będzie musiał pozbyć się tego pasa.

- Tytuł mistrza Europy to był dla mnie duży krok, zdobyłem go bardzo szybko. Teraz czas na kolejne wyzwanie. Najbliższe miesiące poświęcę na trening, bo wiem, że muszę być do tej walki przygotowany na 100%. Czeka mnie najdłuższy obóz treningowy kiedykolwiek. Zwykle do swoich walk trenował po 7-8 tygodni. Teraz mam zaplanowane przygotowania na 12 tygodni - tłumaczy Okolie.

- Nie zamierzam obrażać Głowackiego, ale jestem przekonany, że wygram tę walkę. Zdobędę pierwszy pas, a później będę chciał walk unifikacyjnych. Chcę, żeby ludzie nie mieli wątpliwości, kto jest nowym numerem jeden w wadze junior ciężkiej - dodaje Anglik.

Głowacki, który w przeszłości był już dwa razy mistrzem świata wagi junior ciężkiej, również rozpoczął już przygotowania do walki z Okoliem. W przyszłym tygodniu pięściarz grupy KnockOut Promotions uda się na obóz treningowy do Hiszpanii.