onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Prawdopodobnie w najbliższych miesiącach w Wielkiej Brytanii dojdzie do walki o wakujący pas WBO kategorii junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) i Lawrencem Okolie (14-0, 11 KO). Niepokonany Wyspiarz przyznał podczas podcastu Matchroom Boxing, że "Główkę" ma już dobrze rozpracowanego.

- Myślę o tym gościu już od sześciu miesięcy - zdradził "The Sauce". - Obejrzałem dużo jego walk, znam dobrze jego mocne strony, trudno mi mówić o jego słabościach.

- Głowacki Ma doświadczenie, ciężko go trafić więcej niż jednym ciosem na raz. To jest dobry zawodnik na światowym poziomie. Był mistrzem świata, przegrał tylko z Usykiem i kontrowersyjnie z Briedisem. Ja jestem jednak pewien, że wygram przez nokaut, ale gadać można dużo, zobaczymy, jak to wyjdzie w ringu - dodał Okolie.

Niewykluczone, że konfrontacja Krzysztofa Głowackiego z Lawrencem Okoliem będzie atrakcją jednej z lipcowych gal organizowanych w posiadłości rodziny Hearnów w hrabstwie Essex. Wcześniej jednak BBBofC musiałaby zezwolić na toczenie w Wielkiej Brytanii pojedynków mistrzowskich, na co chwilowo - ze względu na epidemię koronawirusa - zgody nie ma.