Patronat medialny


 


Władze federacji WBO poinformowały, że przygotowują nowe protokoły bezpieczeństwa, które pozwolą na przywrócenie organizacji walk mistrzowskich. World Boxing Organization jest także jedyną bokserską federacją, która na czas pandemii koronawirusa postanowiła nie aktualizować swoich rankingów.

Odmrożenie działań WBO to dobra wiadomość dla Krzysztofa Głowackiego, który wkrótce stoczy walkę o wakujący tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej z Lawrencem Okoliem. Jeszcze niedawno planowano, że pojedynek odbędzie się w maju lub czerwcu na jednej z gali w Wielkiej Brytanii.

Na razie nie wiadomo, kiedy mogłoby dojść do walki Polaka z Brytyjczykiem. Pojedynek ma odbyć się na jednej z gal organizowanych przez Eddiego Hearna, który jest promotorem Okoliego i prowadzi od miesięcy rozmowy w tej sprawie z promującą Głowackiego grupą KnockOut Promotions.

Jeśli do tego starcia dojdzie na Wyspach Brytyjskich, niemal na pewno wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności. Sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii cały czas jest trudna i organizacja imprez masowych w tym roku jest wątpliwa.