Patronat medialny


 


 

Eddie Hearn po raz kolejny potwierdził, że do walki o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) i Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO) dojdzie na gali, której główną atrakcją będzie starcie o tytuły WBO, WBO i IBF kategorii ciężkiej Anthony Joshua (23-1, 21 KO) - Kubrat Pulew (28-1, 14 KO). Impreza odbędzie się 12 grudnia w Londynie.

Wcześniej brytyjski promotor planował organizację tej gali na 5 grudnia, jednak ostatecznie przesunął termin o dodatkowy tydzień. Hearn głębok wierzy, że impreza odbędzie się z udziałem publiczności, a nowy termin ma dać jeszcze więcej czasu na promocję wydarzenia, które na Wyspach Brytyjskich będzie pokazywane w systemie Pay-Per-View.

Krzysztof Głowacki i Lawrence Okolie to aktualnie dwaj najwyżej notowani zawodnicy w rankingu World Boxing Organization. Wcześniej tytuł czempiona WBO w limicie 91 kg należał do Mairisa Briedisa.

Joshua w grudniu wystąpi przed własną publicznością po raz pierwszy od dwóch lat. Ostatnie walki Brytyjczyk toczył na terenie Stanów Zjednoczonych i Arabii Saudyjskiej.