Patronat medialny


 


12 grudnia na gali organizowanej w Londynie ma dojść do walki o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) i Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO). Wkrótce polski pięściarz ma podpisać kontrakt na pojedynek z Brytyjczykiem.

- Kontrakt będzie i to bardzo szybko, jednak mamy wątpliwości jaka będzie oferta finansowa. Krzysiek naciskał mnie, bym codziennie wydzwaniał i pisał do Eddiego Hearna, co moim zdaniem osłabia naszą pozycję negocjacyjną. Ale chciał, to proszę bardzo, dodawałem go do wiadomości i ze wszystkim był na bieżąco - mówi "Super Expressowi" Andrzej Wasilewski.

- Oby tylko zaraz nie zaczął narzekać, jeśli dostanie za walkę małą kasę. Eddie ogłosił listopadową galę i walkę Whyte-Powietkin i zaraz ogłosi galę grudniową, dlatego nie rozumiem za bardzo skąd te humory i nastroje Główki, ale myślę, że do walki dojdzie - wyjaśnia szef grupy KnockOut Promotions.

Przymiarki do organizacji walki Głowacki - Okolie trwają od kilku miesięcy. Termin kilka razy był zmieniany z powodu epidemii koronawirusa.