Patronat medialny


 


Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) zakończył obóz górski w Zakopanem i przenosi swoje treningi do Warszawy. Pięściarz grupy KnockOut Promotions przygotowuje się do walki o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej z Lawrencem Okoliem (15-0, 12 KO).

Wkrótce "Główka" rozpocznie ponowne sesje sparingowe przed starciem z Brytyjczykiem. Pojedynek o tytuł World Boxing Organization miał się odbyć w grudniu, jednak Polak niemal w ostatniej chwili musiał wycofać się z tego terminu z powodu zakażenia koronawirusem.

Do walki Głowacki - Okolie dojdzie 20 marca na gali Matchroom Boxing. Nie ma jednak pewności, gdzie odbędzie się ta impreza. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest gala bez udziału kibiców na Wyspach Brytyjskich, jednak nasilenie epidemii koronawirusa może zmusić Eddiego Hearna do przeniesienia imprezy w inne miejsce. 

Dwa tygodnie wcześniej odbędzie się rewanżowa walka Aleksandra Powietkina z Dillianem Whytem o tymczasowy pas WBC wagi ciężkiej. Matchroom nie wyklucza, że ta gala zostanie zorganizowana w Monako lub Gibraltarze.