Patronat medialny


 


Lawrence Okolie (15-0, 12 KO) wchodzi w finałową fazę przygotowań przed walką z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO). Pojedynek o wakujący  tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej obędzie się 20 marca na gali organizowanej w Londynie. Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności.

- Dla mnie to bez znaczenia. W czasach amatorskich też często boksowaliśmy bez kibiców, nie przeszkadza mi to. Liczy się tylko to, co wydarzy się w ringu, tam muszę wykonać, co do mnie należy - powiedział Brytyjczyk, który przed pojedynkiem z "Główką" stara się udoskonalać swoją technikę snu.

- Poczytałem trochę na ten temat, wiem jakie są różnice w długości snu. Odpoczynek to bardzo ważna część życia profesjonalnego sportowca. Zmieniłem poduszkę i materac, na którym śpie. Teraz moje ciało lepiej się zachowuje w trakcie snu, czuję się bezpieczniejszy. Zakładam również specjalne okulary na 30 minut przed snem, one eliminują niebieskie światło. To bardzo ważny element moich przygotowań - stwierdził były mistrz Europy.

Podczas marcowej gali pierwszy zawodowy pojedynek stoczy boksujący w wadze ciężkiej Solomon Dacres. 27-latek to regularny sparingpartner Anthony'ego Joshuy, który będzie przez niego wspierany w profesjonalnej przygodzie z ringiem.

Po raz drugi między linami pojawi się Ramla Ali (1-0, 0 KO), która także biznesowo powiązana jest z Joshuą. Pięściarka z Somalii, która debiutowała w październiku, skrzyżuje rękawice z Vanesą Caballero (4-9-3, 0 KO).

Na ring po ponad rocznej przerwie wróci również Joe Cordina. Kibice zobaczą pojedynek o tytuł mistrza Wspólnoty Brytyjskiej wagi junior ciężkiej pomiędzy Chrisem Billamem-Smithem i Deionem Jumah oraz walkę o pas WBC wagi supr lekkiej pomiędzy Chantelle Cameron i Melissą Hernandez.