Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Lawrence Okolie (15-0, 12 KO) rozpoczął ostatni tydzień springów przed walką z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO). Pojedynek o wakujący  tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej obędzie się 20 marca na gali organizowanej w Londynie. Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności.

- Nasza walka na pewno będzie emocjonująca. Głowacki to zawodnik, który wychodzi do ringu po zwycięstwo. Zaatakuje mnie i postara się narzucić warunki, ale ja będę przygotowany, żeby go skontrować. Wierzę, że po jednej z takich akcji, wygram z nim przed czasem i już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć to na powtórkach - mówi Okolie.

- Głowacki mocno wierzy, że pas WBO należy do niego i jest pewny siebie. To dobrze, bo walka będzie ciekawa. Ja jeszcze nie mam doświadczenia na mistrzowskim poziomie, dlatego moim głównym atutem będzie mocna psychika. Nie ma też możliwości, żeby on był silniejszy ode mnie. W tej wadze nie ma nikogo silniejszego. Nie sądzę, żeby stawka tego pojedynku sprawiła, że będę się stresował. W mojej opinii, to ja jestem numerem jeden w wadze junior ciężkiej - dodaje Brytyjczyk.

Podczas marcowej gali pierwszy zawodowy pojedynek stoczy boksujący w wadze ciężkiej Solomon Dacres. 27-latek to regularny sparingpartner Anthony'ego Joshuy, który będzie przez niego wspierany w profesjonalnej przygodzie z ringiem. Po raz drugi między linami pojawi się Ramla Ali , która także biznesowo powiązana jest z Joshuą. Pięściarka z Somalii, która debiutowała w październiku, skrzyżuje rękawice z Vanesą Caballero.

Na ring po ponad rocznej przerwie wróci również Joe Cordina, który zmierzy się z Faroukiem Kurbanwem. Kibice zobaczą też pojedynek o tytuł mistrza Wspólnoty Brytyjskiej wagi junior ciężkiej pomiędzy Chrisem Billamem-Smithem i Deionem Jumah. Galę pokaże platforma DAZN.