Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Już w sobotę na gali Knockout Boxing Night 21 w Wałczu do ringu powróci dwukrotny mistrz świata, wałczanin oraz jeden z najwybitniejszych polskich pięściarzy - Krzysztof Głowacki. Gala KBN 21 na żywo będzie pokazywana przez TVP Sport oraz tvpsport.pl.

Głowacki ostatnią walkę w Polsce stoczył prawie cztery lata temu. W tym czasie zwyciężył w Chicago z Maksimem Własowem, stoczył ciężki, choć przegrany bój z aktualnym mistrzem wagi Cruiser - Lawrencem Okolie oraz wystąpił w skandalicznym pojedynku z Mairisem Briediesem zakończonym kontrowersyjnym przerwaniem przez sędziego.

W Wałczu kolejne profesjonalne pojedynki stoczą również: Mateusz Tryc (13-0, 7KO), który w swojej ostatniej, grudniowej walce pokonał “argentyńską bestię” Javiera Maciela od razu meldując się w pierwszej trzydziestce światowego rankingu Boxrec oraz niepokonany talent wagi superśredniej - Kamil Bednarek (10-0, 6 KO).

Kibice będą mogli obejrzeć również ringowe debiuty Tobiasza Zarzecznego, który niedawno podpisał kontrakt z grupą Knockout Promotions stając się najmłodszym w historii tej dyscypliny zawodowym pięściarzem oraz Kamila Urbańskiego, który trenowany jest przez Mateusza Masternaka.

Początek sobotniej transmisji w TVP Sport od godz. 19.15. Wydarzenie skomentują Piotr Jagiełło i były mistrz Europy wagi ciężkiej Albert Sosnowski.