Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Krzysztof WłodarczykWczorajsza pewna wygrana Marco Hucka (30-1, 23 KO) jeszcze bardziej przybliżyła perspektywę realizacji wielkiego turnieju "Super Six" w kategorii junior ciężkiej. Od kilku miesięcy niemiecka grupa Sauerland Event, która jest głównym inicjatorem imprezy prowadzi rozmowy z promotorami najlepszych pięściarzy dywizji z limitem wagowym dwustu funtów, w tym z grupą KnockOut Promotions, która reprezentuje interesy jedynego obecnie polskiego mistrza świata Krzysztofa Włodarczyka (43-2-1, 32 KO).

Poza "Diablo", który od maja dzierży pas najbardziej prestiżowej federacji WBC, w turnieju na pewno wezmą udział posiadający tytuł WBO Huck, dobry znajomy polskich kibiców i zarazem czempion organizacji IBF Steve Cunningham (23-2, 12 KO) oraz leworęczni Yoan Pablo Hernandez (22-1, 11 KO) i Denis Lebiedew (21-0, 16 KO). Nazwisko szóstego uczestnika nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone. Impreza będzie rozgrywana na wzór turnieju, który toczy się obecnie w wadze super średniej. Najpierw zawodnicy będą rywalizować w grupach, gdzie każdy z nich stoczy po trzy walki, a czterech pięściarze z najlepszymi bilansami po trzech kolejkach grupowych awansują do półfinałów. Dalej zawody będą już rozgrywane systemem pucharowym.

Kup bilet na najbliższą walkę "Diablo" >>

Pojedynek otwierający rozgrywki "Super Szóstki" w kategorii junior ciężkiej odbędzie się najprawdopodobniej 4 lub 18 grudnia, a wystąpi w nim Marco Huck. Jego rywalem może być wówczas Denis Lebiedew. Krzysztof Włodarczyk 25 września na warszawskim Torwarze przystąpi do pierwszej obrony tytułu mistrzowskiego WBC przeciwko doświadczonemu Amerykaninowi Jasonowi Robinsonowi. W przypadku wygranej, jego debiut w "Super Six" będzie miał miejsce najprawdopodobniej na początku 2011 roku.