Patronat medialny


 


Krzysztof WłodarczykMiszczu: W jakim wieku zaczął pan trenować boks?
Krzysztof „Diablo" Włodarczyk
: Gdy miałem 14 lat.

Saczers: Czy podobnie jak Tomasz Adamek planuje pan w przyszłości przenieść się do królewskiej kategorii wagowej?
Wszystko jest możliwe. W życiu nauczyłem się nigdy nie mówić „nigdy". Na pewno musiałoby się to wiązać z określonymi warunkami finansowymi.

Maniek: Kto pańskim zdaniem wygrałby pojedynek Floyd Mayweather Jr. - Manny Pacquiao
?
To dwaj wybitni pięściarze, ale stawiałbym na zwycięstwo Mayweathera na punkty.

Skalny: Co pan myśli o zorganizowaniu turnieju Super Six w wadze junior ciężkiej i swoim w nim udziale?
Na pewno jest to fajny pomysł i ciekawa opcja dla mnie. Wszystko zależy od warunków finansowych, na których miałbym znaleźć się w turnieju.

Piotr z Kartuz: Co powiedziałby pan na propozycje walk z takimi rywalami jak Tomasz Adamek, Władymir i Witalij Kliczko oraz Andrzej Gołota?
Jeśli chodzi o Andrzeja Gołotę, to nie wyszedłbym z nim do ringu, ponieważ jest już tylko cieniem siebie sprzed lat. Uważam, że nie powinien już w ogóle walczyć, bo to szkodzi jego zdrowiu. Co do pozostałych... Dobra oferta, pół roku przygotowań i staję do walki, chociaż to waga ciężka.

Piotr z Kartuz: Jak ocenia pan szanse polskiej kadry na EURO 2012?
To, co oglądałem ostatnio w telewizji przypominało parodię futbolu, ale z reguły jestem optymistą i liczę na to, że chłopcy zdążą się do Euro pozbierać.
Marcin Malinowski: Dlaczego zdecydował pan uprawiać akurat boks?
Jestem indywidualistą, a boks to sport dla ludzi, którzy lubią liczyć na samych siebie.

Marcin Malinowski: Skąd wziął się pański pseudonim „Diablo"?

Wymyślił go Andrzej Wasilewski, mój promotor. Chodziło o to, aby pseudonim był charakterystyczny i ludzie mogli mnie łatwo zapamiętać.

Damian, Główczyce: Kiedy zaczynał pan karierę jako zawodowy bokser, to z kim najbardziej chciał się pan spotkać w ringu?
Nie było takiego zawodnika. Podziwiałem wtedy Andrzeja Gołotę, bo był najbardziej wyrazistą postacią w polskim boksie zawodowym. Z szacunkiem do osiągnąć Dariusza Michalczewskiego, to właśnie Gołota był wtedy na ustach Polaków.

Foresss: Nie chciałby pan kiedyś spróbować swoich sił w MMA?

Być może skusiłyby mnie do tego duże pieniądze, ale na razie do MMA nic mnie nie ciągnie.

Janek Legia: Mam 16 lat i trenuję boks, lecz czasami mam momenty zwątpienia w to, co robię. Czy przeżywał pan w swojej karierze podobne chwile?

Tak, po przegranej walce z Cunninghamem myślałem nawet o zakończeniu kariery. Nie było łatwo, ale dzięki paru bliskim osobom zdołałem przełamać ten kryzys.

KiDDynamite: Czy po wrześniowej walce z Robinsonem jest możliwość, że w dobrowolnej obronie pasa zmierzy się pan z którymś z Polaków, znajdujących się w pierwszej 15 rankingu WBC?

Mam nadzieję, że będę mógł tego uniknąć. Raczej nie zepsułoby to moich relacji z Pawłem Kołodziejem czy Tomkiem Hutkowskim, bo należy oddzielić rywalizację od życia prywatnego. Na szczęście nie sądzę, aby kiedykolwiek do takiej walki doszło.

Rahimx: Jak idą przygotowania do walki z Jasonem Robinsonem?

Bardzo dobrze. Na treningach jest ciężko, ale na tym poziomie nie może być łatwo.

PrzodownikR1: Wiem, że jeździ pan na motocyklu GSXR 1000? Jak się panu na nim jeździ? Czy wchodzi w grę zmiana na inny model? Jaki jest stosunek twojej żony do motocyklów?

Na moim motorze jeździ się super, nawet przy dużych prędkościach prowadzi się bardzo dobrze. Rozglądam się za czymś nowym, więc jeśli ktoś z czytających jest zainteresowany, to zapraszam (śmiech). Żona i promotor zabronili mi jazdy na nim, w tej chwili używam tylko skutera.

Ktostam: Czy po tak przekonującym zwycięstwie nad Fragomenim i zdobyciu tytułu WBC zamierza pan unifikować pasy?

Mogę walczyć z każdym. Cieszy mnie to, że posiadam tytuł WBC, najbardziej prestiżowej federacji. Jeśli chodzi o inne pasy, to przede wszystkim chciałbym mieć też tytuy WBA oraz IBF, są bardziej prestiżowe niż WBO.