Patronat medialny


 

Jerzy KulejDwukrotny złoty medalista olimpijski Jerzy Kulej, zdradził w rozmowie z ringpolska.pl, że zaproponował Krzysztofowi Włodarczykowi (43-2-1, 32 KO) przejście "na Ty", jeśli jedyny obecnie polski mistrz świata obroni w sobotę tytuł WBC wagi junior ciężkiej przeciwko Jasonowi Robinsonowi (19-5, 11 KO). Dla "Diablo" będzie to pierwsza obrona tytułu wywalczonego w maju w rewanżowym starciu z Giacobbe Fragomenim.

- Zaproponowałem Krzysiowi, że jeśli wygra, to przejdziemy "na Ty". Będzie to dla mnie ogromna przyjemność, bo Krzysiek jest wybitnym pięściarzem i dwukrotnym mistrzem świata. Krzysiek ucieszył się z tej propozycji i ją zaakceptował. Diablo jest dojrzałym facetem z żoną i dzieckiem, a do tego znakomitym sportowcem, dlatego jeszcze większe zbliżenie do niego jest czystą przyjemnością - powiedział Kulej, który w sobotę będzie pełnił rolę komentatora podczas walki z udziałem Włodarczyka.

Dla "Diablo" pojedynek z Robinsonem może być ostatnią próbą sił przed startem w prestiżowym turnieju "Super Six", w którym weźmie udział sześciu najlepszych pięściarzy na świecie w wadze junior ciężkiej. Impreza rozpocznie się najprawdopodobniej już w grudniu.