Patronat medialny


 


Dzisiaj na konferencji prasowej w warszawskim hotelu "Hilton", Krzysztof Włodarczyk (43-2-1, 32 KO) po raz pierwszy miał okazję stanąć "oko w oko" ze swoim sobotnim rywalem Jasonem Robinsonem (19-5, 11 KO). Stawką pojedynku obu pięściarzy na gali "Wojak Boxing Night" będzie należący do Polaka pas mistrza świata prestiżowej federacji WBC wagi junior ciężkiej. Amerykanin przybył do Polski już tydzień temu ze swoim trenerem Georgem Hernandezem oraz sparingpartnerem Derekiem Zugicem. Na konferencji prasowej obaj pięściarze wyrażali się o sobie z szacunkiem.

- Przyjechałem tu na wojnę. Nie przywiozłem ze sobą wielu znajomych, chcę się skupić na walkę. Chcę wrócić do USA z pasem. Miałem już okazję boksować z dobrymi pięściarzami, ale zawsze coś przeszkadzało mi w odniesieniu sukcesu. Teraz będzie inaczej - powiedział Robinson, który w przygotowaniach do pojedynku z "Diablo" sparował z sześcioma różnymi pięściarzami.

- Czujemy się w Polsce wspaniale. Macie tu wspaniały koniak, niesamowite cygara, a trenujemy w przepięknej salce w hotelu. Miło spędzamy tutaj czas, ale przyjechaliśmy tu po tytuł. Walczymy z najlepszym pięściarzem na świecie. Diablo to najlepszy polski bokser, więc mamy nadzieję, że sobotnia walka będzie się wszystkim podobać - zapowiedział z kolei szkoleniowiec Amerykanina.

- Ja mogę przegrać jedynie z samym sobą, żaden rywal nie jest w stanie mnie w pokonać. Poprzednie walki dały mi dużą lekcję, wiele się nauczyłem. Nie po to tak ciężko pracowałem, żeby teraz oddać pas bez walki. To dla mnie walka o życie. Mam już ugruntowaną taktykę, ale zostawię ją dla siebie. Wszyscy zobaczą ją dopiero w ringu - stwierdził Włodarczyk.

Na konferencji prasowej pojawili się m.in. Andrzej Gołota oraz przedstawiciele Polskiego Związku Bokserskiego, którzy nagrodzili "Diablo" złotą odznaką PZB. Dla pięściarza grupy KnockOut Promotions będzie to pierwsza obrona pasa wywalczonego w maju w rewanżowym starciu z Giacobbe Fragomenim. "Diablo" jest obecnie jedynym zawodowym mistrzem świata znad Wisły. Transmisja ze stołecznej gali boksu w sobotę w Polsat Sport Extra od 19:30 oraz Polsacie otwartym od 22:20.