onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Krzysztof Włodarczyk (55-4-1, 38 KO) zakończył sparingi przed walką z Alem Sandsem (20-3, 18 KO). Dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej skrzyżuje rękawice z mocno bijącym pięściarzem z Haiti 6 października na gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night w Zakopanem.

Przygotowania do tego występu "Diablo" rozpoczął właśnie w stolicy polskich Tatr. Latem w eksluzywnym kompleksie Nosalowy Dwór Resort & Spa odbywał się obóz przygotowawczy KnockOut Promotions, największej polskiej grupy bokserskiej.

- Obóz dla wszystkich trwał dwa tygodnie, jednak ja musiałem go trochę skrócić. Mieliśmy świetne warunki do pracy, jednak po pierwszym tygodniu ciężkich przygotowań, z powodów osobistych musiałem wyjechać. Formy mimo to nie zaniedbywałem i cały czas pozostawałem aktywny - tłumaczy pięściarz, który w trakcie swojej kariery stoczył aż dwanaście walk o mistrzostwo świata.

W kolejnych tygodniach swoją formę Włodarczyk budował w Warszawie, gdzie nad przygotowaniami czuwał trener Fiodor Łapin. W sesjach sparingowych jednemu z najbardziej doświadczonych polskich zawodowych pięsćiarzy pomagał m.in. niepokonany Michał Olaś.

Dla pięściarza grupy KnockOut Promotions będzie to trzeci tegoroczny występ. W lutym wygrał przed czasem z Adamem Gadajewem, z kolei w czerwcu "Diablo" wypunktował groźnego Nigeryjczyka Olanrewaju Durodolę.

Podczas gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 4 w Zakopanem kibice zobaczą w akcji również m.in. boksującego w kategorii ciężkiej Łukasza Różańskiego, Patryka Szymańskiego oraz szybko podbijającego serca kibiców Fiodora Czerkaszyna, który zmierzy się z twardym i doświadczonym Bartłomiejem Grafką. Transmisja gali w TVP Spor oraz TVP 1. 

Kup bilet na Nosalowy Dwór KnockOut Boxing Night #4 >>