Patronat medialny


 

Krzysztof Włodarczyk (56-4-1, 39 KO) został wyznaczony oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza Unii Europejskiej wagi junior ciężkiej i mógłby się zmierzyć dzierżącym pas EBU-EU Terwelem Pulewem (12-0, 11 KO). Obóz dwukrotnego mistrza świata jest na taki pojedynek otwarty.

- Pojawiła się możliwość walki Krzysztofa Włodarczyka z mistrzem Europy wagi cruiser Terwełem Pulewem, bratem słynnego Kubrata. Pomysł wyszedł od federacji EBU i wraz z trenerem Fiodorem Łapinem doszliśmy do wniosku, że jak Bułgarzy dobrze zapłacą, to możemy tam jechać. Problem jednak w tym, że Bułgarzy… się nie odzywają - zdradził w rozmowie z "Super Expressem" Andrzej Wasilewski, promotor Włodarczyka.

"Diablo" w przeszłości posiadał już tytuł EBU-EU i był pierwszym Polakiem w historii zawodowego boksu, który sięgnął po to trofeum. Ostatni pojedynek pięściarz grupy KnockOut Promotions stoczył w październiku, wygrywając przed czasem z Alem Sandsem.

Data kolejnego profesjonalnego występu Włodarczyka nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. W ubiegłym roku podopieczny trenera Fiodora Łapina stoczył trzy zwycięskie walki.