Patronat medialny


 


Włodarczyk2 kwietnia w swojej drugiej obronie tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBC Krzysztof Włodarczyk (44-2-1, 32 KO) zmierzy się z niepokonanym na zawodowych ringach Francisco Palaciosem (20-0, 13 KO). Portorykański rywal "Diablo" docenia klasę Polaka, jednak jest pewien swojej wygranej.

- To silny zawodnik i wielki mistrz, miał do tej pory dobrych przeciwników - komplementuje Włodarczyka Palacios. - Dwukrotnie walczył ze Stevem Cunninghamem i raz z nim wygrał. Technicznie prezentuje się nieźle, ale wciąż wykonuje te same akcje. On jeszcze nie ma pojęcia, co go czeka. "Czarodziej" z Portoryko odbierze mu tytuł!

Pytany o pięściarskie atuty polskiego czempiona Palacios odpowiada: - Nie lubię oglądać nagrań wideo z walkami przeciwników, bo każdy pojedynek jest inny, ale zwróciłem uwagę na to, że problemy sprawiają mu ataki w różnych płaszczyznach, a ja jestem w tym mistrzem!

Podopieczny legendarnego Dona Kinga dodaje, że nie obawia się walki na ringu rywala i zamierza zafundować "Diablo" pierwszą w karierze przegraną przez nokaut.

- Lubię być czarnym koniem i czuć na sobie presję, bo wtedy wypadam najlepiej. Zrobię wszystko, co będzie trzeba, by wygrać. Zleję go tak potwornie, że nawet sędziowie mu nie pomogą, a jak nadzieje się na moją lewą rękę, zapadnie w sen! - odgraża się Palacios.