Patronat medialny


 

Jeszcze w tym roku może dojść do walki dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka (57-4-1, 39 KO) z Ilungą Makabu (26-2, 24 KO) - zdradził na Twitterze Andrzej Wasilewski, szef grupy KnockOut Promotions.

31-letni Makabu w ostatnich tygodniach odbył dwa bardzo cenne zwycięstwa na terenie Rosji. W czerwcu znokautował Dmitrija Kudriaszowa, zaś w sierpniu wygrał na punkty z Alekseiem Papinem. Stawką obu pojedynków był pas WBC Silver.

Pięściarz z Afryki jest liderem rankingu World Boxing Council w limicie do 90,7 kilogramów. Włodarczyk aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tej klasyfikacji. Tytuł mistrzowski WBC w kategorii cruiser aktualnie jest wakujący, ale ma być stawką grudniowej walki pomiędzy Mairisem Briedisem i Yunierem Dorticosem.

Zgodnie z regulaminem WBC, świeżo upieczony mistrz, po zdobyciu wakującego pasa, powinien w pierwszej obronie przystąpić do pojedynku z obowiązkowym pretendentem do tytułu. Takim mógłby się stać zwycięzca potencjalnej walki Włodarczyka z Makabu.

"Diablo" ostatni pojedynek stoczył w marcu. Na ring może wrócić także na gali w Polsce - w październiku lub listopadzie.