Patronat medialny


 

Krzysztof Włodarczyk (57-4-1, 39 KO) wraca do ringu po dokuczliwej kontuzji łękotki. "Diablo" będzie bohaterem walki wieczoru podczas dziewiątej odsłony Knockout Boxing Night. 30 listopada w Zakopanem na jego drodze stanie mieszkający we Francji Gabończyk Taylor Mabika (19-4-1, 10 KO). Transmisja gali na antenach Telewizji Polskiej.

Były dwukrotny mistrz świata kategorii junior ciężkiej ostatni pojedynek stoczył w marcu w Łomży, punktując na dystansie dziesięciu rund Alexandru Jura z Rumunii. Polak do walki przystępował z kontuzją łękotki. Później poddał się operacji i rehabilitacji. Rok zakończy występem w Zakopanem.

Pochodzący z Afryki Mabika (40 l.) jest o dwa lata starszy od Włodarczyka. W 2004 roku w Atenach reprezentował swój kraj podczas igrzysk olimpijskich, ale odpadł w pierwszej fazie turnieju. Zawodowo boksuje od 2008 roku, gromadząc m.in. regionalne pasy WBC. W czerwcu tego roku przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z rosłym Francuzem Herve'em Lofidim. Na rozkładzie ma również wspomnianego Jura, czy Nuriego Seferiego. W 2013 gościł w Polsce, ulegając na punkty Krzysztofowi Głowackiemu.

"Diablo" wciąż marzy o mistrzowskiej szansie, a na jego celowniku jest siejący ostatnio postrach na rosyjskich galach Ilunga Makabu. Pięściarz z Demokratycznej Republiki Konga związał się z ostatnio kontraktem z Donem Kingiem i być może sędziwy promotor zaproponuje Włodarczykowi takie starcie na początku przyszłego roku.

W Zakopanem kibice zobaczą w akcji także zawodowego mistrza Polski wagi ciężkiej, Łukasza Różańskiego (11-0, 10 KO). Między linami zaprezentuje się także Damian Kiwior (5-1-1), a planowany jest również występ Fiodora Czerkaszyna (13-0, 8 KO). Najpierw jednak musi uporać się z niebezpiecznym Nicolasem Guido Pitto podczas gali w Sosnowcu 26 października.