Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut

Przedwczoraj portal Boxingscene poinformował, że 13 marca w Kempton Park w Republice Południowej Afryki dojdzie do walki pas WBC Silver wagi bridger pomiędzy Kevinem Lereną (26-1, 13 KO) i Bilalem Laggoune (25-2-2, 14 KO). Niewykluczone, że udział Lereny w nowym projekcie WBC pt. "kategoria bridgerweight" da kolejną mistrzowską szansę Krzysztofowi Włodarczykowi (58-4-1, 39 KO), albo przynajmniej do takiej go przybliży.

Lerena jest aktualnie liderem rankingu IBF dywizji junior ciężkiej, w którym wyprzedza Jaia Opetaię (20-0, 16 KO) i Włodarczyka. Południowoafrykańczyk już przed swoją ostatnią walką, 19 grudnia, ważył 95,8 kg, więc jest wielce prawdopodobne, że w kolejnym rankingu IBF się nie pojawi, co może sprawić, iż  "Diablo" stanie się drugim zawodnikiem w kolejce do pojedynku o pas. 

Mistrzem IBF w limicie 91 kg od niedawna jest Mairis Briedis (27-1, 19 KO), który jednak wobec braku ciekawych finansowo ofert rozważa przejście do królewskiej dywizji. 

Jak widać w całej sytuacji znaków zapytania nie brakuje, jednak przed 39-letnim Włodarczykiem, który niedawno otrzymał propozycję walki o mistrzostwo Europy z Tommym McCarthym (17-2, 8 KO), może otworzyć się kolejna ciekawa sportowo droga.