onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Już tylko cztery dni pozostały do zawodowej gali pięściarskiej Wojak Boxing Night - Back to the Top, która w sobotę, 31 maja odbędzie się w hali Globus. Podczas imprezy zobaczymy siedem starć. Dla lubelskich kibiców największą atrakcją będzie oczywiście występ Łukasza Maćca (20-2-1, 5 KO), który w pojedynku o pas międzynarodowego mistrza Polski zmierzy się z Amerykaninem Lanardo Tynerem (31-9-2, 20 KO).

Lublinianina, podopiecznego trenera Władysława Maciejewskiego, czeka najtrudniejszy egzamin w jego profesjonalnej karierze na zawodowym ringu.

- Muszę wygrać z Tynerem, a wówczas otworzą się drzwi do dużych pojedynków. Jestem wojownikiem, bowiem walczyłem i wygrywałem nawet ze złamaną ręką. To było przed paroma laty w mistrzostwach Polski juniorów - powiedział Łukasz Maciec.

- Cieszę się, że wystąpię przed własną widownią i mam nadzieję, że w hali Globus zjawi się mnóstwo kibiców. Takiej gali bokserskiej w Lublinie jeszcze nie było, a wiem, że fani czują głód dobrego pięściarstwa. Minęło już parę lat od walk Krzyśka Włodarczyka i Rafała Jackiewicza. Zapewniam, że zobaczą mnie w wysokiej formie - dodał.

- Amerykanin ma 39 lat, ale to naprawdę bardzo groźny przeciwnik, idący do przodu i odważny. Z ostatnich siedmiu pojedynków wygrał aż sześć, zdecydowaną większość przez nokaut. Bardzo ciekawie zapowiadają się również inne walki, na czele z pojedynkiem w wadze ciężkiej pomiędzy Albertem Sosnowskim i Marcinem Rekowskim - zakończył.

Od minionego poniedziałku bilety można także nabywać w kasach hali Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego. Ceny i typy wejściówek są dość zróżnicowane, w zależności od miejsca, gdzie kibice zechcą podziwiać pojedynki pięściarzy: trybuny (30 i 40 zł), trybuny mobilne (60 zł), płyta (100 zł), prestige (400 zł) oraz VIP Elite (700 zł i 1200 zł). Lubelska gala rozpocznie się o godz. 19.30, a wydarzenie w Kozim Grodzie będzie transmitowane na żywo w Polsat Sport i kanale otwartym tej stacji.

Bilety na galę w Lublinie dostępne są na eventim.pl i ebilet.pl i w kasach hali Globus.