Patronat medialny


 

Maciej Sulęcki (28-2, 12 KO) rozpoczyna ponowną podróż na szczyt wagi średniej. W czerwcu ubiegłego roku "Striczu" boksował o mistrzostwo świata federacji WBO z Demetriusem Andradem, ale przegrał wyraźnie na punkty. 29 sierpnia na gali Knockout Boxing Night w Suwałkach pięściarz z Warszawy wróci na ring po najdłuższej przerwie z zawodowej karierze i skrzyżuje rękawice z Sashą Yengoyanem (44-7-1, 28 KO).

Pomimo porażki w ostatnim występie i długiej przerwy, Sulęcki wciąż zaliczany jest do światowej czołówki w limicie do 72,5 kg. W prestiżowym rankingu magazynu "The Ring" zajmuje ósme miejsce wśród najlepszych średnich świata, zaś w klasyfikacji federacji WBC jest szósty. To właśnie pas World Boxing Council jest teraz celem zawodnika grupy KnockOut Promotions.

- Chcę podążać tą drogą i stoczyć walkę z Jermallem Charlo. Teraz czeka go trudny pojedynek z Sergiejem Derewianczenką i na pewno będzie to dla niego wielki sprawdzian. Matt Korobow pokazał w walce z Charlo, jak ładnie rozplanować taktycznie pojedynek, żeby się do niego dobrać. Chcę dojść do walki o pas WBC i się z nim zmierzyć - mówi podopieczny trenera Piotra Wilczewskiego.

- Wiem, że w oczach kibiców jesteś tak dobry, jak twoja ostatnia walka. Po porażce z Andradem ludzie, którzy mnie wychwalali pod niebiosa, później mieszali mnie z błotem. Jestem na to odporny, idę swoją drogą i wiem, po co to robię. Wiem, że jestem wojownikiem, padałem, wstawałem, wiele osób wypomina mi słabą szczękę, ale nigdy nie przegrałem przed czasem, a przyjmowałem potężne bomby. Mój cel się nie zmienia, chcę być mistrzem świata i najbardziej interesuje mnie pojedynek o pas WBC - dodaje Sulęcki.

W ubiegłym roku 31-latek przeszedł dwie operacje prawej dłoni. Kłopoty ze zdrowiem wyłączyły go z treningów na ponad pół roku, ale wiosną Sulęcki wrócił do zajęć z nową energią. W tym tygodniu "Striczu" zalicza finałowe sesje sparingowe przed walką w Suwałkach.

Podczas KBN 12 kibice zobaczą w akcji także m.in. Mateusza Tryca, który stoczy korespondencyjny pojedynek z Robertem Parzęczewskim. Pięściarz z Wyszkowa zmierzy się ze Sladanem Janjaninem, który w czerwcu przegrał z "Arabem" na punkty. 

Kup bilety na galę KnockOut Boxing Night 12 w Suwałkach!