Patronat medialny


 


- To twardy, nieustępliwy i zadziorny zawodnik. Ale takiego chcieliśmy - mówi Maciej Sulęcki (28-2, 12 KO), który w sobotę podczas gali Knockout Boxing Night 12 w Suwałkach zmierzy się z Sashą Yengoyanem (44-7-1, 26 KO). Dla pięściarza z Warszawy będzie to początek kolejnej wyprawy na szczyt kategorii średniej.

- Wychodzę do ringu po zwycięstwo i tylko to się liczy. Nie biorę pod uwagę innego rozstrzygnięcia, ale musimy mieć świadomość, że przyjeżdża twardy rywal, który wie o co chodzi w tym biznesie. On zrobi wszystko, żeby mnie znokautować, bo zna smak walk wyjazdowych i wie, że tylko taka postawa sprawdza się w takich sytuacjach. Ja się cieszę, ponieważ chcę sprawdzić siebie po długiej przerwie i operacji dłoni - analizuje w rozmowie z "Radiem Dla Ciebie" pięściarz grupy KnockOut Promotions.

W Suwałkach Sulęcki stoczy swoją pierwszą walkę od czternastu miesięcy. Tak długiej przerwy na zawodowych ringach były pretendent do tytułu mistrza świata wagi średniej jeszcze nie miał. Dodatkowo będzie to jego pierwszy występ po dwóch operacjach prawej ręki.

- Nie wierzę w opowieści o zrzucaniu rdzy, jestem już doświadczonym zawodnikiem. Chcę jednak sprawdzić, jak zachowa się ręka. Czekam na walkę, bo dopiero jak uderzę z całej siły w czoło rywala to będę wiedział, że ręka jest na 100 procent zdrowa - dodaje podopieczny trenera Piotra Wilczewskiego.

Maciej Sulęcki pomimo długiej przerwy zachował wysokie pozycje w niektórych prestiżowych rankingach. W klasyfikacji federacji WBC "Striczu" jest szósty i ma nadzieję, że zapracuje w niedługim czasie na szansę walki z Jermallem Charlo, który dzierży pas mistrzowski World Boxing Council. Występ w Suwałkach będzie dla Sulęckiego także powrotem na polskie ringi po dwuletniej przerwie.

Podczas gali KBN 12 kibice zobaczą w akcji również m.in. Mateusza Tryca, który skrzyżuje rękawice ze Sladanem Janjaninem oraz Przemysława Zyśka, którego czeka najtrudniejszy test w zawodowej karierze w starciu z młodzieżowym mistrzem WBC Tomim Silvennoinenem.

Kup bilety na galę KnockOut Boxing Night 12 w Suwałkach!