Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut


 

18 czerwca Maciej Sulęcki skrzyżuje rękawice z Jermallem Charlo w walce o pas mistrza świata federacji WBC w wadze średniej. W rozmowie z tvpsport.pl opowiedział o relacjach z Andrzejem Wasilewskim, obozie w Ameryce, współpracy z Andrzejem Fonfarą, swoich szansach i nadziejach.

Maciej Sulęcki o...

...ofercie walki z Jermallem Charlo.
- Wyskoczyła duża walka. Przyszła oferta walki z Jermallem Charlo i albo akceptujemy, albo nie akceptujemy. Walka z obecny mistrzem w kategorii średniej, więc zaakceptowaliśmy. Tutaj nie było nawet dyskusji, szybko doszliśmy do porozumienia z panem Andrzejem Wasilewskim i mamy walkę.

...wątpliwościach kibiców dotyczących jego formy.
- Szczerze, to nie słyszałem takich opinii ekspertów. Boksuję raz na dwanaście miesięcy, ale to nie tylko ja. Jermall Charlo też boksuje raz na dwanaście miesięcy. W 2-3 lata stoczył trzy walki. Nie zwracam na to uwagi. Dobrze, że boksuje, jestem w rankingach. Jestem w sile wieku. Ktoś tam pewnie komentujE w internecie i stąd masz takie informacje, ale od żadnego eksperta nie słyszałem, żeby najlepszy czas było już za mną. Ja też tak nie twierdzę.

...doświadczeniu z walk z Jacobsem i Andrade.
- Na pewno. Są jeszcze wygrane z Rosado, bardzo ciężka walka z Culcayem. Tych walk troszeczkę jest. Doświadczenie w ringu mam. Trzeba teraz złapać tego obycia. Wyjadę do Stanów, posparuję trochę z tymi innymi stylami, z zawodnikami czarnoskórymi, którzy mają całkowicie inny styl boksowania niż my. Ja jeżdżę tylko po zwycięstwo. Ta walka jest do wygrania.

Pełna treść artykułu w TVP Sport >>