Patronat medialny


 


Aż 4 walki w królewskiej wadze ciężkiej zobaczą kibice podczas Gali Bokserskiej 26 kwietnia w Legionowie, nazywanym polskim pięściarskim Las Vegas. W ringu pojawią się m.in. były Mistrz Świata Oliver McCall, dawny Mistrz Europy i pretendent do tytułu światowego federacji WBC Albert Sosnowski oraz niepokonany Michał Cieślak. Transmisja w Polsacie Sport i kanale otwartym tej stacji.

- To chyba najlepszy fight-card, jaki udało się zrealizować od początku istnienia teamu Babilon Promotion. Widać efekt połączenia sił z Andrzejem Wasilewskim i Piotrem Wernerem. Lista walk, przede wszystkim polsko-polskich, które mają zweryfikować umiejętności sportowe, ale też plany co do rozwoju i perspektyw niektórych zawodników, jest imponująca. Mam nadzieję, że w samych superlatywach będziemy oceniali galę tuż po jej zakończeniu, chwaląc poziom i dramaturgię walk - powiedział 33-letni Tomasz Babiloński, jeden z najmłodszych krajowych promotorów.

Gala w podwarszawskim Legionowie, pretendującym do miana polskiego Las Vegas, odbędzie się już po raz 3. Tomasz Babiloński bardzo chwali współpracę z prezydentem miasta Romanem Smogorzewskim. Zgromadzonej publiczności i telewidzom zaprezentują się m.in. Mistrz Świata Oliver McCall oraz dwaj Mistrzowie Europy - z wagi ciężkiej Albert Sosnowski i z wagi półśredniej Rafał Jackiewicz. Boksować będzie też Paweł Głażewski, który ma za sobą świetny pojedynek, przegrany po kontrowersyjnym werdykcie niejednogłośnie na punkty, z legendarnym Amerykaninem Royem Jonesem Jr.

- Kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje - to hasło przewodnie zawodów. Znów dla niektórych pięściarzy to walki o być albo nie być na naszych galach, choć oczywiście porażki po dobrych występach nie przekreślają dalszej współpracy. Interesują nas tylko bokserzy, którzy wchodzą na ring super przygotowani, a nie tacy przyjeżdżający po wypłatę. Dlatego liczymy i na młodzież jak Michał Cieślak, i na starszych - np. Marcina Rekowskiego, któremu znów sporo krwi będzie chciał zepsuć weteran Oliver McCall - podkreślił Tomasz Babiloński.

36-letni Marcin Rekowski przed rokiem również w Legionowie wygrał przez TKO w 5 rundzie z synem Olivera, Elijahem. Senior McCall zrewanżował się 2 miesiące temu w Opolu, a teraz przyjdzie czas na 3 potyczkę decydującą. Polski bokser w ramach przygotowań wybrał się na treningi do Niemiec.

 - Waga ciężka rozpala emocje fanów, dlatego będą aż 4 pojedynki. Charakterny Michał Cieślak w umownym limicie 95 kg spotka się z Artem Binkowskim, zaś wracający po wielu latach do boksu Romek Bugaj, znany z kilku ról filmowych, spotka się z Patrykiem Kowolem. Szukamy jeszcze rywala, prawdopodobnie zagranicznego, dla Alberta Sosnowskiego. Dla niego, który parę lat temu stoczył super walkę z Vitalijem Kliczką o tytuł WBC, to będzie przetarcie przed walką 31 maja z innym pretendentem do tytułu Mistrza Świata Andrzejem Wawrzykiem - powiedział Tomasz Babiloński.

 

Najbardziej iskrzy nie między ciężkimi, tylko między Pawłem Głażewskim i Maciejem Miszkinem. W słownych potyczkach jest remis, a kto będzie lepszy między linami - okaże się za niewiele ponad 3 tygodnie.

Jeszcze bardziej zawodowy rekord kończącemu karierę bokserską Rafałowi Jackiewiczowi 44-11-2 (21 KO) będzie chciał popsuć Kamil Szermeta. Kamil Szeremeta to jeden z ostatnich polskich bokserów, którzy wygrali w gronie amatorów z zawodnikiem klasy światowej. Tak było parę lat temu podczas Turnieju Feliksa Stamma, gdzie Kamil Szeremeta pokonał 2-krotnego Mistrza Świata Kazacha Serika Sapijewa.

 - Rafał Jackiewicz lekceważy Kamila, bowiem niedługo po walce z nim będzie boksował na następnej gali. Tymczasem Szeremeta może popsuć jego plany... - uważa szef Babilon Promotion.

Wreszcie pojedynek w wadze średniej pomiędzy kolejnym pięściarzem z dobrą karierą amatorską Michałem Żeromińskim. Jego przeciwnikiem będzie Dawid Kwiatkowski, który zapowiada rewanż za 3 porażki z czasów amatorskich.

Program gali w Legionowie:
waga ciężka: Marcin Rekowski - Oliver McCall
waga ciężka: Roman Bugaj - Patryk Kowol
waga ciężka: Albert Sosnowski - TBA
waga ciężka: Michał Cieślak - Artur Binkowski
waga półciężka: Paweł Głażewski - Maciej Miszkin
waga junior średnia: Kamil Szeremeta - Rafał Jackiewicz
waga średnia: Michał Żeromiński - Dawid Kwiatkowski