Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


W głównym wydarzeniu gali "Wojak Boxing Night" w Legionowie Marcin Rekowski (14-1, 11 KO) pokonał jednogłośnie na punkty byłego mistrza świata wagi ciężkiej Olivera McCalla (57-14, 37 KO). Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 96-94, 99-92 i 99-91.

Od pierwszej rundy Rekowski narzucił w ringu swoje warunki, punktując Amerykanina ciosami z dystansu. Polak trzymał pojedynek w środku ringu, nie dając rozpędzić się doświadczonemu rywalowi. McCall zadawał mało ciosów, z kolei jego obrona przepuszczała sporo uderzeń Rekowskiego.

Polak znakomicie realizował plan taktyczny, przytomnie przetrzymywał McCalla w półdystansie, nie dopuszczał do niebezpiecznych sytuacji i kontrolował tempo walki. Amerykanin nie miał pomysłu, jak dobrać się do skóry dobrze dysponowanemu Polakowi. Rekowski nie tylko był skuteczny w ataku, ale nie przyjmował również zbyt wielu uderzeń McCalla.

Dopiero w ostatniej odsłonie Amerykanin ruszył mocniej do przodu, próbując uratować walkę nokautem, jednak jego ataki nie zrobiły na Polaku wrażenia. Rekowski tym samym udanie zrewanżował się McCallowi za lutową niejednogłośną porażkę punktową na gali w Opolu.