Patronat medialny


 

Niewykluczone, że podczas planowanej na 26 września w Łodzi gali Polsat Boxing Night dojdzie do dwóch bardzo ciekawie zapowiadających się walk w kategorii ciężkiej. Według informacji opublikowanych na Twitterze przez Kamila Wolnickiego z "Przeglądu Sportowego", istnieją plany, aby skonfrontować ze sobą Macina Rekowskiego (16-1, 13 KO) z Mariuszem Wachem (30-1, 16 KO) oraz Krzysztofa Zimnocha (17-0-1, 11 KO) z Andrzejem Wawrzykiem (29-1, 15 KO) lub Pawłem Kołodziejem (33-1, 18 KO).

Wymienione pojedynki są jednak jeszcze dalekie od realizacji, ponieważ Rekowski i Wach prywatnie przyjaźnią się poza ringiem i do tej pory bardzo niechętnie pochodzili do tematu bezpośredniej walki, z kolei Zimnoch i Wawrzyk dopiero wracają do treningów po poważnych problemach ze zdrowiem, a Kołodziej nie zdążył jeszcze nawet zadebiutować w kategorii ciężkiej.

Głównym wydarzeniem imprezy w Łodzi będzie pojedynek byłego mistrza świata wagi półciężkiej i junior ciężkiej Tomasza Adamka (49-4, 29 KO) z byłym mistrzem Europy wagi ciężkiej Przemysławem Saletą (44-7, 22 KO).