Patronat medialny


 


MasternakBardzo zadowolony z postawy swojego podopiecznego Mateusza Masternaka (28-0, 21 KO) w zwycięskim pojedynku z Davidem Quinonero (27-1, 26 KO) był trener notowanego w czołówce światowych rankingów wagi junior ciężkiej Polaka Andrzej Gmitruk.

- Walka pod względem taktycznym bardzo dobrze rozegrana przez Mateusza, pełna kontrola, praca nóg, tak jak przewidywaliśmy na początku. To była już czwarta walka Mateusza w tym roku, a więc trzeba było dobrze rozłożyć siły i uważać do końca, bo Hiszpan przy 27 wygranych walkach miał 26 nokautów. Quinonero to zawodnik bez jakiejś wielkiej finezji, ale bardzo twardy, ze szczelną gardą, trudny do rozmontowania. W jednej z końcowych akcji poszedł w narożniku prawy na prawy i nawet na pełnym zmęczeniu, przy tej ilości ciosów, jakie przyjął, do końca był niebezpieczny - powiedział Gmitruk w rozmowie z Polsat Sport, dodając, że jest już pewne, iż Masternak niebawem zaboksuje o mistrzostwo Europy z Aleksandrem Aleksiejewem. - To jest dla nas duża szansa i olbrzymie wyzwanie.

- Będziemy teraz spokojnie wyciągać wnioski, Mateusz jest zawodnikiem bardzo kreatywnym. Myślę, że mamy kolejnego prospekta, który może nam w najbliższej przyszłości przyspożyć bardzo dużo satysfakcji - zakończył szkoleniowiec "Mastera".