Patronat medialny


 

Rakim CzakijewObóz Rakima Czakijewa (16-0, 12 KO) zdementował informację o rezygnacji z pozycji oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza Europy wagi junior ciężkiej. Pas EBU od grudnia dzierży Mateusz Masternak (29-0, 21 KO), który kilka dni w rozmowie z "Super Expressem" zdradził, że otrzymał od Europejskiej Unii Boksu pismo w którym poinformowano go o wycofaniu się z walki Rosjanina.

- Te informacje bardzo nas zaskoczyły. Otrzymaliśmy od EBU pismo z którego wynika, że Czakijew został wyznaczony do roli oficjalnego pretendenta do tytułu i zamierza ze swojej szansy skorzystać. Oczywiście naszym głównym celem jest walka z mistrzem świata Krzysztofem Włodarczykiem, ale sporo wody jeszcze upłynie zanim dojdzie do tego pojedynku. Rakim chce walczyć ze światową czołówką i nie będzie unikał Masternaka ani Włodarczyka. Rakim będzie walczył z Masternakiem, ale najpierw pozwoli mu stoczyć dobrowolną obronę tytułu - powiedział rzecznik prasowy Czakijewa w rozmowie z portalem Allboxing.ru.

Rosjanin ostatni raz boksował w listopadzie, wygrywając na punkty z Andresem Taylorem. Masternak ma wrócić na ring na wiosnę podczas organizowanej przez grupę Sauerland Event gali w Polsce.