Patronat medialny


 


Mateusz Masternak (41-4, 28 KO) poinformował, że Zygmunt Gosiewski stanie w jego narożniku w trakcie walki z Yunierem Dorticosem (22-1, 21 KO). Do pojedynku dojdzie 20 października i będzie to ćwierćfinał turnieju World Boxing Super Series.

- Trener Andrzej Gmitruk z powodu dużej ilości zawodników, co wiąże się z napiętym grafikiem oraz trudną sytuacją rodzinną, zdecydował, że nie podejmie się przygotowań mnie do tego startu i wspólnego występu na ćwierćfinale WBSS. Przygotuje mnie trener Gosiewski - zakomunikował "Master" w mediach społecznościowych.

- Bardzo chciałbym Mateuszowi pomoc w najbliższej walce, ale niestety ze względu na moją sytuację rodzinną(choroba żony), zobowiązania treningowe wobec pozostałych zawodników oraz projekt nowego programu o boksie w TVP, nie jest to możliwe - skomentował Gmitruk.

- Oczywiście zawsze jestem do dyspozycji Mateusza, jeżeli w przygotowaniach będzie potrzebował jakiejkolwiek pomocy szkoleniowej, konsultacyjnej czy taktycznej. Mocno wierzę w jego sukces w najbliższej walce oraz w całym turnieju WBSS - dodał trener, który aktualnie współpracuje m.in. z Arturem Szpilką oraz Maciejem Sulęckim.

Do walki Masternaka z Dorticosem ma dojść na terenie Stanów Zjednoczonych, jednak nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone. W turnieju WBSS weźmie udział także Krzysztof Głowacki, który skrzyżuje rękawice z Rosjaninem Maksimem Własowem.