Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny

Mateusz Masternak (41-5, 28 KO) przegrał jednogłośnie na punkty z Yunielem Dorticosem (23-1, 21 KO) podczas gali organizowanej w Orlando. Po dwunastu rundach sędziowie punktowali 116-112 oraz dwukrotnie 115-113 dla Kubańczyka.

Pierwsze rundy pojedynku należały do Dorticosa, który atakował kombinacjami ciosów prostych i kilka razy mocno trafił Polaka uderzeniami z prawej ręki. Od piątego starcia obraz walki zaczął się wyrównywać, a druga połowa rywalizacji była już bardzo zacięta. Masternak celnie trafiał lewym prostym i lewym sierpowym. Polak bił także skutecznie na korpus.

W drugiej połowie walki Dorticos wyraźnie zwolnił, z czego korzystał Polak. Masternak starał się podkręcać tempo i wyprowadzał sporo ciosów. W końcowych rundach Kubańczyk trafił jednak jeszcze kilka razy mocnymi ciosami z prawej ręki i przekonał do siebie sędziów punktowych.

Pojedynek był ćwierćfinałem turnieju World Boxing Super Series. Dorticos awansował na najlepszej czwórki rywali, a w walce o finał zmierzy się z Amerykaninem Andrew Tabitim. W turnieju WBSS startuje jeszcze jeden Polak - Krzysztof Głowacki, który 10 listopada skrzyżuje rękawice z Maksimem Własowem.

Podczas gali w Orlando kolejne zawodowe zwycięstwo zaliczył także Mike Perez (24-3-1, 15 KO), który wygrał jednogłośnie na punkty z Keithem Tapią (18-2, 11 KO). Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 97-92 oraz dwukrotnie 96-93 dla Kubańczyka.

Do półfinału WBSS w kategorii koguciej na gali organizowanej na Florydzie awansował także Emanuel Rodriguez. Portorykańczyk wygrał niejednogłośnie na punkty z Jasonem Moloneyem i teraz skrzyżuje rękawice z Naoyą Inoue.