Patronat medialny


 


Historycznie Polska należy do byłych potęg w boksie olimpijskim, choć na kolejny medal czekamy już 28 lat. W marcu nasi reprezentanci rozpoczną walkę o bilety na japońskie igrzyska i próbę przełamania fatalnej passy. Pomóc ma nam w tym czołowy pięściarz zawodowy, Mateusz Masternak i była czempionka wśród profesjonalistek, Karolina Koszewska.

System kwalifikacyjny podzielony jest na dwie części – kontynentalną i światową. Najwcześniej rywalizację rozpocznie Azja i Oceania (3-14 lutego w chińskim Wuhanie). Turniej dla Starego Kontynentu zostanie zorganizowany w londyńskiej hali Copper Box Arena w dniach 13-23 marca. W zależności od limitu wagowego, do wywalczenia będzie od ośmiu do czterech biletów do Azji w rywalizacji męskiej (najmniej w limitach 91 i +91 kg) i od czterech do sześciu w kobiecej.

Drugą szansą (i ostatnią) będą zmagania światowe, które zaplanowano na 13-24 maja w Paryżu. W stolicy Francji pojawi się zatem skład międzykontynentalny, a do wywalczenia będzie tylko od trzech do pięciu kwalifikacji na kategorię wśród mężczyzn i od trzech do sześciu wśród kobiet.

Pełna treść artykułu na Tvpsport.pl >>