Patronat medialny


 

19 września na gali Knockout Boxing Night 13 w Tarnowie na ring wróci Mateusz Masternak (41-5, 28 KO). Dla byłego mistrza Europy wagi junior ciężkiej będzie to pierwszy zawodowy występ od niemal dwóch lat.

33-letni "Master" może w najbliższych miesiącach stoczyć kilka walk. Najbliższym rywalem pięściarza z Wrocławia będzie dobrze znany polskim kibicom Taylor Mabika (19-5-2, 10 KO), który w przeszłości boksował w Krzysztofem Głowackim i Krzysztofem Włodarczykiem.

- Mateusz wystąpi w Tarnowie, a później ma zaboksować w listopadzie, co w zasadzie jest już ustalone. Kolejną walkę stoczy w okolicach marca i po takich trzech występach, jeśli komisje rankingowe tych najważniejszych federacji spojrzą na jego aktywność z pewną życzliwością, a przede wszystkim uczciwością, to Mateusz powinien znaleźć się w czołowych piętnastkach rankingów - mówi Andrzej Wasilewski, nowy promotor Masternaka.

- Nasz kontrakt jest prosty, nie spisywaliśmy książki telefonicznej. Mamy układ partnerski, a sam Mateusz jest bardzo dojrzałym człowiekiem, który trzeźwo i realistycznie patrzy na boks. Mamy oczywiście pewne plany i będziemy dążyć do ich realizacji, ale jak zawsze, wszystko zweryfikuje ring - dodaje szef grupy KnockOut Promotions.

Na gali KBN 13 kibice zobaczą w akcji także m.in. boksującego w kategorii ciężkiej Łukasza Różańskiego. Pięściarz z Reszowa po efektownej wygranej przez nokaut nad Izuagbe Ugonohem nie boksował przez rok, ale teraz planuje szybko nadrobić stracony czas. Wydarzenie pokaże na swoich antenach Telewizja Polska. Gala na żywo będzie dostępna na TVP Sport, zaś jej skrót na TVP 1.

 Kup bilety na KBN 13 - zobacz walkę Masternaka >>