Patronat medialny


 

Były mistrz Europy wagi junior ciężkiej Mateusz Masternak (41-5, 28 KO) zakończył już przygotowania i odlicza godziny przed powrotem na ring. W sobotę na gali Knockout Boxing Night 13 w Tarnowie, nowy nabytek grupy KnockOut Promotions zmierzy się z Tayorem Mabiką (19-5-2, 10 KO) i będzie to jego pierwszy zawodowy występ od blisko dwóch lat.

- Mateusz cały czas należy do światowej czołówki wagi junior ciężkiej. Udowodnił to w swoim ostatnim występie z Yunierem Dorticosem, gdzie pokazał się z bardzo dobrej strony. Myślę, że walka z Mabiką pokaże, że Mateusz nie zardzewiał przez ostatnie miesiące. Masternak jest gotowy podjąć każde wyzwanie i liczyć się w tej kategorii wagowej - mówił Albert Sosnowski w magazynie "Ring TVP Sport".

- Wydaje się, że wszystko w życiu prywatnym i sportowym Mateusza jest teraz poukładane. Ma wspierającą rodzinę i jak sam podkreśla, związał się kontraktem z Andrzejem Wasilewskim, bo wierzy w jego umiejętności negocjacyjne oraz promotorskie. Jeśli Masternak będzie wygrywał efektownie, to szybko otrzyma szansę walki o mistrzostwo świata - dodał były mistrz Europy wagi ciężkiej, a obecnie ekspert telewizyjny.

Do walki w Tarnowie Masternak przygotowywał się we Wrocławiu oraz Dzierżoniowie, gdzie bazę treningową ma Piotr Wilczewski. Były mistrz Europy wagi super średniej po raz kolejny stanie w narożniku "Mastera".

Na gali KBN 13 kibice zobaczą w akcji także m.in. boksującego w kategorii ciężkiej Łukasza Różańskiego. Pięściarz z Reszowa jest o krok od walki z Arturem Szpilką, do której może dojść już za kilka miesięcy. Wydarzenie pokaże na swoich antenach Telewizja Polska. Gala na żywo będzie dostępna na TVP Sport, zaś jej skrót na TVP 1.

 Kup bilety na KBN 13 - zobacz walkę Masternaka >>