Mateusz Masternak (42-5, 28 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Taylora Mabikę (19-6-2, 10 KO) w walce wieczoru gali Knockout Boxing Night 13 w Tarnowie. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 99-91 oraz dwukrotnie 100-90 dla byłego mistrza Europy wagi junior ciężkiej.

33-letni "Master" ostrożnie boksował w pierwszej rundzie, ale kiedy w drugiej przyjął kilka uderzeń, zaczął walczyć zdecydowanie aktywniej. Mabika miał ochotę na sprawienie niespodzianki i cały czas polował na mocne ciosy sierpowe. Masternak walczył wszechstronnie, nie obawiał się wymian w półdystansie i często zmieniał płaszczyznę ataków.

Mabika potwierdził, że jest zawodnikiem twardym i odpornym na ciosy. Jednocześnie zawodnik z Gabonu aktywnie szukał swoich szans. Masternak kontrolował tempo pojedynku i wygrywał zdecydowanie kolejne rundy. Polak w drugiej połowie walki regularnie przyśpieszał, szukając zwycięstwa przed czasem, jednak Mabika pomimo czystych trafień "Mstera", nie pozwolił posłać się na deski.

Ostatecznie po finałowym gongu sędziowie wypunktowali wysokie zwycięstwo Masternaka, który tym występem wrócił na zawodowe ringi po dwuletniej przerwie. Był to jednocześnie debiut pięściarza z Wrocławia w grupie KnockOut Promotions. Niewykluczone, że "Master" jeszcze w tym roku stoczy kolejną walkę.