Patronat medialny


 


Federacja WBC opublikowała zaktualizowane listy rankingowe we wszystkich kategoriach wagowych. Od listopada jest ich aż osiemnaście - doszła nowa dywizja Bridgerweight, która na razie nie ma swojego mistrza i czeka na deklarację zawodników, którzy będą chcieli w jej limicie boksować.

Do rankingu World Boxing Council powrócił po dłuższej przerwie Mateusz Masternak, który znalazł się na dwunastej pozycji w wadze junior ciężkiej. "Master" we wrześniu po dwóch latach ponownie stoczył zawodowy pojedynek i wygrał na punkty z Taylorem Mabiką.

W klasyfikacji po miesięcznej przerwie ponownie znaleźli się także m.in. Nikodem Jeżewski oraz Łukasz Różański. Awans zaliczył boksujący w kategorii średniej Fiodor Czerkaszyn, który przesunął się z 32. na 24. pozycję. Najwyżej, podobnie jak przed miesiącem, stoją akcje Michała Cieślaka oraz Kamila Szeremety, którzy w swoich dywizjach zajmują czwarte lokaty.

Polacy w rankingu WBC: waga ciężka - 19. Adam Kownacki, 37. Łukasz Różański; waga junior ciężka - 4. Michał Cieślak, 9. Krzysztof Włodarczyk, 12. Mateusz Masternak, 30. Nikodem Jeżewski, 37. Adam Balski, waga półciężka - 34. Paweł Stępień; waga średnia - 4. Kamil Szeremeta, 5. Maciej Sulęcki, 24. Fiodor Czerkaszyn.