Patronat medialny


 


W piątek drugi tegoroczny pojedynek stoczy Mateusz Masternak (42-5, 28 KO), który w Łodzi na Knockout Boxing Night Extra zmierzy się z Jose Gregorio Ulrichem (17-3, 6 KO). Piotr Wilczewski, który pełni rolę trenera "Mastera", jest pozytywnie nastawiony przed tym występem.

- Mateusz ma styl, który powinien pasować do tej walki. Potrafi boksować na pressingu i zamykać rywala przy linach, wyprowadzając długie serie. Stylowo ten przeciwnik może pasować Mateuszowi, który wie jak boksować w takimi rywalami, ale wszystko oczywiście zweryfikuje ring - ocenia Wilczewski, zaznaczając przy okazji że przygotowania do kolejnych występów w okresie pandemii koronawirusa są specyficzne.

- Nie było łatwo zorganizować sparingpartnerów w trakcie tych przygotowań. Polska czołówka boksu olimpijskiego miała teraz obóz w Cetniewie, więc dostaliśmy od nich odmowę. Z zagranicznymi zawodnikami był problem z powodu pandemii. Jest ciężko, ale dajemy sobie jakoś radę - mówi trener Masternaka.

Były mistrz Europy wagi junior ciężkiej w ubiegłym miesiącu wrócił do rankingu federacji WBC. 33-latek pojawił się na 11. pozycji tej klasyfikacji, co oznacza, że zyskał prawa pretendenta do tytułu mistrza świata World Boxing Council.

- Skupiamy się na najbliższym rywalu, ale planujemy już długofalowo. Wiadomo, że jeśli Mateusz wskoczył tak wysoko do rankingu, to wkrótce spodziewamy się jakiejś fajnej walki. Ten pojedynek też można w pewnym sensie potraktować, jako przygotowanie do ewentualnej walki o poważniejszy tytuł - podsumowuje Wilczewski.

W Łodzi kibice po dłuższej przerwie zobaczą między linami także m.in. Fiodora Czerkaszyna, który sprawdzi się z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi średniej Javierem Francisco Macielem. Transmisja w TVP 1 oraz TVP Sport.