Patronat medialny


 


30 kwietnia w 33. bazie lotnictwa transportowego w Powidzu zorganizowana zostania gala "Walkę mamy we krwi" przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Będzie to finał mistrzostw Wojska Polskiego w walkach w bliskim kontakcie, a więc w MMA i boksie. W głównym starciu wieczoru zobaczymy byłego mistrza Europy w pięściarstwie zawodowym, Mateusza Masternaka. "Master", reprezentant Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego, spotka się ze starszym szeregowym Bartoszem Barczyńskim. Transmisja gali w TVP Sport oraz tvpsport.pl.

W programie zawodów zaplanowaliśmy 7 pełnokrwistych pojedynków w formule MMA oraz jeden specjalny - bokserski bój z udziałem prawdziwego "Mastera". Rozpiskę gali tworzą żołnierze wszystkich rodzajów sił zbrojnych RP. W oktagonie zobaczymy czołgistów, spadochroniarzy, specjalsów, terytorialsów i wielu innych. Swój pojedynek stoczą również kobiety-żołnierze. Wszystko w otoczeniu najnowocześniejszego sprzętu wojskowego i z wojskową oprawą - czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej.

- Szykuje się fajna zajawka! Trzeba być skoncentrowanym i dobrze się tym boksem pobawić. Jestem oddelegowany do zespołu sportowego i ring jest moją pracą. Wojsko wyciągnęło do mnie pomocną dłoń i bardzo chętnie będę angażował się w takie imprezy. Pomimo dużego doświadczenia nigdy nie brałem udziału w przedsięwzięciu tego typu – mówi w rozmowie z TVP Sport Masternak, który ma napięty harmonogram, bowiem kolejny występ zaliczy już 22 maja podczas gali Szpilka vs Różański w Rzeszowie. Wydarzenie faktycznie ma być oryginalne, o czym będzie świadczył chociażby militarny anturaż. Organizatorzy zapowiadają szereg niespodzianek.

Pełna treść artykułu na tvpsport.pl >>