Patronat medialny


 

Jason Whateley (10-0, 9 KO) rozpoczyna finałową fazę przygotowań do walki z Mateuszem Masternakiem (46-5, 31 KO). Pięściarze skrzyżują rękawice w finałowym eliminatorze do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej, który będzie główną atrakcją zaplanowanej na 29 października gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 25 w Zakopanem.

- Jestem bardzo podekscytowany tym pojedynkiem, nie mogę doczekać się wyjścia do ringu i to dla mnie wspaniała sportowa szansa - mówi Australijczyk, dla którego będzie to pierwsza w karierze walka w Europie.

- Treningi idą naprawdę dobrze, termin walki trochę się przesunął względem początkowych planów, ale nie zaburzyło to moich przygotowań. Czuję się dobrze, sparingi przebiegają zgodnie z planem, a ja nie mogę się doczekać, aby dać dobry show - dodaje Whateley.

Dla "Mastera", który klasyfikowany jest na czołowych miejscach w rankingach najbardziej prestiżowych bokserskich organizacji, będzie to powrót na ring po rocznej przerwie. Pochodzący z Australii Whateley po raz ostatni boksował w kwietniu, kiedy to wygrał przed czasem z Savenaca Nalivą.

- Wiem, że czeka mnie trudne zadanie. Masternak to bardzo doświadczony i wymagający pięściarz. To nie będzie łatwa walka, ale czuję się gotowy na to wyzwanie i polecę do Polski dać dobre widowisko - podsumowuje pięściarz z Australii.

W Zakopanem kibice mają zobaczyć w ringu również m.in. dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka oraz niepokonanego pięściarza wagi super średniej Mateusza Tryca.