Patronat medialny


 

Mateusz Masternak (46-5, 31 KO) i Jason Whateley (10-0, 9 KO) mają przed sobą ostatnie dni treningowe w ramach przygotowań do eliminatora do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej. Pojedynek będzie główną atrakcją gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 25, która odbędzie się 29 października w Zakopanem.

- Spodziewam się wygranej Masternaka, chociaż Whateley na razie walczył z takimi rywalami, że ciężko ocenić jego sportową klasę. Ma niezły lewy prosty, świetne warunki fizyczne, jest także szybki i dynamiczny. Pewnie wiele dowiemy się o nim właśnie w pojedynku w Zakopanem - mówi Janusz Pindera.

Pojedynek będzie największym pięściarskim wydarzeniem roku na polskich ringach. Zwycięzca zyska status oficjalnego pretendenta do walki z Jaiem Opetaią, który od lipca posiada tytuł mistrza świata IBF w wadze do 90,7 kg.

- Cieszę się, że stawka jest duża. Mam nadzieję, że jeśli Masternak wygra, to faktycznie IBF wyznaczy go obowiązkowym rywalem do tytułu mistrza świata. On potrafi toczyć naprawdę solidne pojedynki z dobrymi zawodnikami. Tutaj wystarczy wspomnieć walkę z Tonym Bellew, którą Polak przegrał o włos, jeśli w ogóle przegrał - wspomina pięściarski ekspert i komentator telewizyjny.

- To może być ostatnia taka szansa dla Masternaka. Świadomość treningowa jest na pewno wysoka, bo Masternak to profesjonalista pełną gębą. Warto by było tej szansy nie zmarnować, ponieważ w tej kategorii może się wkrótce sporo zmienić. Jeśli Masternak wygra, to on bez względu na inne ruchy, będzie spokojnie czekał na swoją walkę o mistrzostwo świata - dodaje Pindera.

Na gali KBN 25 kibice zobaczą w akcji również dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka, który po raz trzeci zaboksuje w kompleksie Nosalowy Dwór w Zakopanem. W stolicy Tatr kolejne zawodowe pojedynki stoczą także Laura Grzyb, Mateusz Tryc, Tobiasz Zarzeczny i Adam Balski.