Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Na ten pojedynek fani boksu czekają z niecierpliwością. Za niespełna dwa tygodnie Mateusz Masternak (21-0, 15 KO) skrzyżuje rękawice z Ali Ismaiłowem (18-4-1, 13 KO). Pojedynek odbędzie się 11 marca w hali Urania podczas OLSZTYN BOXING NIGHT 2011.

Dla Mateusza będzie to pierwsza obrona pasa Inter-Continental IBO oraz eliminator do walki o mistrzostwo świata IBO w wadze junior ciężkiej. Na gali w Olsztynie zobaczyć będzie można 6 zawodowych pojedynków oraz walki w formule MMA.

Sześciotygodniowe zgrupowanie zbliża się ku końcowi. Pięściarze Andrzeja Gmitruka mają przed sobą jeszcze tylko 6 sparingów. Przygotowania do OLSZTYN BOXING NIGHT 2011 rozpoczęły się na początku stycznia we Wrocławiu, a potem przeniosły do Warszawy. Tu do walki wieczoru przygotowuje się Mateusz „MASTER” Masternak. Każdy dzień 23-letnie Wrocławianina, wypełniają treningi i analiza walk rywala. Ali Ismailov to najtrudniejszy przeciwnik w jego dotychczasowej karierze. 36-letni pięściarz pochodzi Azerbejdżanu.  Tu rozpoczynał swoja karierę w boksie amatorskim. Był brązowym medalistą mistrzostw świata amatorów w 1999r, a rok później wywalczył również brąz na mistrzostwach Europy. Na zawodowym ringu zadebiutował w 2004r. nokautując już w 2 rundzie Rosjanina, Vladimira Rumyantseva. W ciągu 7 lat stoczył 23 pojedynki i tylko 4 z nich przegrał. Na swoim koncie ma 18 zwycięstw w tym 13 przez nokaut.

To dobry zawodnik, silny, dynamiczny i bardzo szybki. Ma bardzo mocny sierpowy. To trudny rywal, ale Mateusz jest dobrze przygotowany do tej walki zarówno mentalnie jak i fizycznie – mówi Andrzej Gmitruk. – Wiem, od managera Ismailova, że przygotowania przebiegają tam równie intensywnie jak u nas. Ali jest w świetnej formie. Podobnie jak Mateusz kończy w sobotę obóz sparingowy i szykuje się do przylotu do Polski. To będzie naprawdę dobra walka dodaje trener Polaka.


Warto przypomnieć, że Mateusz mimo młodego wieku ma już na swoim koncie pas młodzieżowego mistrza świata WBC Interim oraz pas Inter-Continental IBO w wadze junior ciężkiej. Jest też notowany w pierwszej 15-ce czterech najważniejszych federacji bokserskich na świecie, w tym na 11 miejscu w rankingu WBC. Starszy od niego Ali, jako zawodowiec zdobył regionalny pas WBO i PABA. Stawką pojedynku w Olsztynie, będzie pas Inter-Continental IBO, który Mateusz wywalczył w listopadzie, na gali w Chełmie, oraz prawo do walki o mistrzostwo świata IBO w wadze junior ciężkiej.

To decydujący pojedynek dla Mateusza i on ma tego świadomość. Ma dodatkową motywację do walki, ale przede wszystkim jak zawsze chce pokazać się z jak najlepszej strony. To młody, ambitny zawodnik, bardzo wymagający wobec siebie. Do każdych przygotowań podchodzi jak profesjonalista tłumaczy Andrzej Gmitruk. 

Na gali w Olsztynie, fani boksu będą mieli okazję zobaczyć również znanego już miejscowej publiczności Dariusza Sęka, który na 8 rundowym dystansie zmierzy się z Kubańczykiem, Miguelem Welozo, a także Michała Starbałe, Norberta Dąbrowskiego i Mateusza Malujde. Nie zabraknie również akcentu miejscowego. Swój pierwszy zawodowy pojedynek stoczy Przemysław Opalach.