Patronat medialny


 


W walce poprzedzające główne wydarzenie gali w Radomiu, Michał Cieślak (7-0, 3 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Ismaila Abdoula (54-31-2, 20 KO). Po sześciu rundach walki w kategorii junior ciężkiej sędziowie wypunktowali wysoką wygraną miejscowego pięściarza.

Od pierwszej sekundy Cieślak w swoim stylu starał się zepchnąć rywala do głębokiej defensywy. Belg szczelnie się bronił, ale rzadko decydował się na kontrataki. Polak odważniej otwierał się z kombinacjami uderzeń dopiero, gdy Abdoul był oparty plecami o liny lub zamknięty w narożniku.

Żywiołowo dopingująca publiczność zachęcała lokalnego faworyta do jeszcze aktywniejszej postawy, jednak Cieślak starał się przygotowywać każdy atak poprzez lewy prosty. Abdoul potwierdził opinię pięściarza z bardzo dobrą obroną i rzadko dawał się zaskakiwać czystymi uderzeniami wyprowadzanymi z pełną mocą.

Dobra postawa w obronie Belga nie przekładała się jednak na jego poczynania ofensywne. Abdoul rzadko przechodził do ataku, skupiając się przede wszystkim na zbijaniu na gardę nadlatujących ciosów. Cieślak na przestrzeni całej walki był pięściarzem zdecydowaniem lepszym i aktywniejszym, jednak z upływem kolejnych rund, coraz mniej jego uderzeń dochodziło do celu. Radomianin zanotował w ten sposób trzecie tegoroczne zwycięstwo.